Gyakran ismételt kérdések

Ez egy nagyon gyakori kérdés. Ha felborul testünk egyensúlya, normális statikája, megjelenik a fájdalom, beszűkül a mozgás. Ennek oka lehet ülő munka, mozgásszegény életmód, sérülés vagy degeneratív elváltozások.
A gyógytorna célja:
- fájdalomcsillapítás
- az okok feltárása
- test egyensúlyának visszaállítása
- a testtudatosság megtanítása
Célirányos kezelésekkel és gyakorlatokkal megtanítjuk a testet újra helyesen működni, így gyakran a műtét is elkerülhető.
Ahhoz, hogy elinduljon a gyógyulás útján, egy részletes térkép kell. Az első alkalommal a gyógytornász részletesen kikérdezi a problémájáról, majd a manuális, mozgatásos vizsgálat következik. Célunk a fájdalom okának kiderítése és egy személyre szabott, hatékony kezelési terv összeállítása.
Fontos, hogy a pácienssel együtt sikerüljön egy közös, elérhető célt kitűzni.
Érdemes legalább heti egy alkalommal jönnie hozzánk. Pácienseink többségénél már 10 alkalom is sokat segít a fájdalom csökkentésében, a szabadabb mozgás visszanyerésében.
Ezért találtuk ki a bérletes rendszert is.
Gyógytornászaink minden hozzánk forduló páciensünknek személyre szabott kezelést írnak, amely az állapotuk függvényében tartalmazhat gyógytornát és/vagy különböző manuális kezeléseket.
Minden esetben “házi feladatot” is kapnak a kliensek a következő találkozóig.
Egy kezelés a következő elemekből állhat:
- mobilizáció
- erősítés
- nyújtás
- funkcionális tréning
- egyensúly tréning
- fájdalom csökkentés
- izomkontroll, relaxáció
Plusz: kiegészítő manuális terápia
Gyógytornászaink tapasztalt, empatikus szakemberek. Folyamatosan figyelik páciensük reakcióit, egyéni fájdalomtűrő képességét. Mindig igyekeznek a lehetséges legkevesebb fájdalommal a legjobb eredményt elérni.
Az első alkalommal már érdemes magunkkal hozni váltó ruhát (sportos, kényelmes ruházat), mert gyakran már a felmérésbe a gyógytornász beleépít néhány gyakorlat sort.
A következő találkozótól kezdve pedig mindenképp jól jön a sport ruházat. Javasoljuk, tegyen be egy törölközőt is a táskájába.